شکلات

معرفی برند ام اند ام m&m

دراژه های ام اندامز

تاریخچه m&m:

دراژه های ام اندامز

1- چطور شکلات (M&M) ساخته شد ؟

برای اولین بار پسر فرانکلین مارس و پسر موری موسس دو شرکت مطرح شکلات سازی (مارس و هرشی) فارست مارس با اختلافی که با پدر خود داشت شرکت مارس و ایالات امریکا را ترک کرد و به سفر به کشور اسپانیا رفت.

در آن زمان در سال1930 مصادف با جنگ اسپانیا (جنگ جهانی دوم ) در آن زمان فارست با دیدن این که سربازان شکلات هایی شبیه به گلوله که در دمای هوا آب نمیشود و روکش سختی دارد را استفاده میکنند به این فکر افتاد که خودش به تولید این شکلات از این روش استفاده کند او در سال 1934 فرانکلین مارس از دنیا رفت و پسرش مجدد به ایالات امریکا بازگشت و شروع کرد به کار کردن در شکلات سازی مارس و توانست در سال 1941 امتیاز ساخت شکلات با روکش سخت را برای شرکت مارس به ثبت برساند .

2- چرا اسم شکلات ام اند ام (m&m) هست ؟

فارست مارس به همراه ویلیام موریس که 20 درصد امتیازثبت این شکلات را داشت توانستند شرکت ام اند ام با مسئولیت محدود (m&m) را ثبت کنند این اسم بر اساس حروف اول فامیلی (m) مارس و فامیلی موریس (m) هست تشکیل شد شکلات های ام اند ام در زمان جنگ انحصاری شکلات هایی برای ارتش آمربکا درست میکردند که باعث بزرگ تر شدن شکلات سازی ام اند ام شد .

ام اند ام

3- چطور رنگ بندی های ام اند ام (m&m)انتخاب شد ؟

اولین رنگی که برای تولید این شکلات انتخاب شد درسال 1950 به رنگ قهوه ای با حک شدن اسم (m) بر روی هر کدوم از قرص ها بود که به عنوان علامت تجاری ام اند ام شناخته میشود .
در سال 1954 شکلات سازی رنگ جدیدی به شکلات های قرصی شکل خود داد و رنگ سفید را به خط تولید خود اضافه کرد .
از سال 1950 تا سال 2015 این شرکت توانست رنگ بندی های نظیر ( قهوه ای ، زرد،سبز،نارنجی ،بنفش،آبی،و……) را اضافه کند .
در این سال با تست ها و تحقیقاتی که در مورد رنگ بندی این شکلات ها به دست آورده بود به این نتیجه رسیده است که هر رنگ از شکلات ها را بامغز های مختلفی ارائه کند

که در این باره نیز موفق بوده که میتوان
A. ام اند ام با رنگ قهوه ای با مغز شکلات ، شکلات دارک ، شکلات تلخ
B. ام اند ام با رنگ زرد با مغزهای بادام زمینی و شکلات دارک به همراه بادام زمینی ،
C. ام اند ام با رنگ آّبی با مغز های بادام ، تمشک ، شکلات تلخ، کریسپی
D. ام اند ام با رنگ سبز با مغز های شکلات تلخ ، شکلات تلخ نعنایی، شکلات نعنایی
E. ام اند ام با رنگ نارنجی با مغز های کریسپی ، کرانچی و کاراملی
F. ام اند ام با رنگ قرمز با مغز شکلات شیری، کره بادام زمینی ، کریسپی، شکلات تلخ

دراژه های ام اند ام

• دراژه شکلات ام اندام(M&M)قهوه ای

این دراژه های شکلاتی که در چندین رنگ مختلف که اول در بسته بندی های تیوپی شکل برای سربازان زمان جنگ تولید میکردند را تغییر دادند ودر بسته بندی های پلاستیکی بسته هایی به اندازه های کوچک و بزرگ شروع به تولید کردند این شکلات ها با مغز شکلات یکی از پرطرفدار ترین دراژه شکلاتی در سال های 2013 تا سال 2021 بین طرفداران شکلات های قرصی ( m&m) را پیدا کرده است .

• دراژه های شکلاتی با مغز بادام زمینی ام اندام (m&m)

در سال 1954 شرکت شکلات سازی ام اندام به فکر تولید شکلات هایی با طعم کره بادام زمینی افتاد که با استقبال این موضوع رو به رو شد و سال ها بعد توانست رنگ خاصی رو به این شکلات اطلاق کند که هر کس بسته بندی زرد رنگ ام اند ام را ببیند یاد دراژه های با مغز بادام زمینی و طعم کره بادام زمینی در شکل های کروی شکل( نه به شکل قرص ) با ساختاری جدید که درحال حاضر دراژه های ام اند ام با طعم بادام زمینی (m&m peanutbutter) در بسته های کوچک و بزرگ دراکثر فروشگاه ها دیده میشود .

• دراژه های ام اندام با طعم کریسپی (m&m crispy)

در سال 1995 شرکت (m&m) به تولید شکلات با رنگ آبی به مناسبت های مختلف نظیر( کریسمس ، هالوین، ولنتاین و…..) که برای هر کدوم از مناسبت ها مغزهایی مختلفی استفاده میکرد که یکی از پرطرفدارترین های اآنها که اکثرا آن را به رنگ آبی میشناسند ام اندام با مغز کریسپی ( بیسکویت های به شکل گرد وترد که داخل آنها شکلات پر شده است) می باشد .

• دراژه های ام اندام با شکلات دارک و میوه های قرمز

شرکت شکلات سازی ام اندام از سال های 1988 شروع به تولید مجدد دراژه با رنگ قرمز که چندی پیش به خاطر استفاده از رنگ های شیمیایی متوقف شده بود به مناسبت کریسمس با بسته بندی های به طرح کریسمس شروع به تولید مجدد همراه با دراژه های رنگ سبز( نعنایی و شکلات دارک) رنگ قرمز (میوه های قرمز تمشک )کرد که دیگر برای مناسبت های ولنتاین نیز از این قرص های شکلاتی قرمز رنگ نیز مورد استفاده شد و طرفداران زیادی را به خود جلب کرد .

4- جدیدترین محصول ام ند ام M&M در چه سالی تولید و عرضه شد؟

شرکت ام اند ام در سال 2004 به این نتیجه رسید که به خط تولید خود شکلات های تخته ای هم اضافه کند و به ساخت شکلات های تخته ای با طعم های مختلف و پر از دراژه های ام اندام که روی آن چسبیده است راه اندازی کرد به چند مدل از این تبلت های شکلاتی میتوان اشاره کرد.

a) شکلات M&M تخته ای ام اند ام شکلاتی

این شکلات که تحولی جدید برای شرکت ام ندام بود که کار جدید شکلات تخته ای همراه با مغزاسمارتیس( دراژه های رنگی شکلاتی) را روانه بازار کرد و با بسته بندی با نشان همان انیمیشن های معروف خود و بسته بندی به رنگ قهوه ای که دیگر همه آن را به طعم شکلاتی میشناسند.

شکلات ام اند ام تخته ای

b) شکلات تخته ای ام اندام(m&m) با طعم بادام زمینی ( زرد رنگ):

یکی دیگرازمحصولات این شرکت شکلات های تخته ای ام اندام(M&M) با طعم و مغزبادام زمینی می باشد که دراین تبلت شکلاتی نیز همانند طعم شکلاتی آن روی شکلات با مغزدراژه های شکلاتی ( اسمارتیس های رنگی) پوشانده شده است و بسته بندی آن به رنگ زرد رنگ هست

شکلات بادام زمینی ام اند امز

c) شکلات تخته ای ام اندام (m&m) با طعم کریسپی( آبی رنگ )

این شکلات تخته ای هم مانند باقیه شکلات تخته ای های ام اند ام دارای دراژه های شکلاتی با مغزکریسپی( بسکویت های ترد و پفکی شکل ) می باشد که طعم فوق العاده را به این شکلات داده است و این شکلات تخته ای در بسته بندی آبی رنگ که همه این رنگ از بسته بندی را به طعم کریسپی میشناسند قرار گرفته است .

شکلات کریسپی ام اند ام

d) شکلات تخته ای ام اند ام (M&M) با طعم فندقی ( سبز رنگ)

این شکلات های تخته ای با همراه داشتن مغز فندق به همراه اسمارتیس های رنگی یکی از خوشمزه ترین شکلات های تخته ای برای کسایی که شکلات با مغز فندق را دوست دارند فراهم کرده است و بسته بندی این محصول به رنگ سبز که به این شکلات جذابیت بیشتری داده است .

شکلات فندقی ام اند ام

e) شکلات تخته ای ام اند ام (M&M) با طعم دارک به همراه کوکی ( بنفش رنگ)

یکی دیگر از محصولات ام اند ام، شکلات تخته ای دارک ام اند ام می باشد که این شکلات نیمه تلخ با به همراه داشتن خرده های کوکی و اسمارتیس طعم خوشمزه ای را برای کسایی که شکلات دارک دوست دارند فراهم کرده است این شکلات با بسته بندی رنگ بنفش که دربرند ام اند ام این رنگ را به طعم تلخ و دارک میشناسند وارد بازار شده است.

شکلات دارک ام اند ام

f) شکلات تخته ای ام اند ام  (M&M) با طعم کرانچی وعسل ( رنگ نارنجی)

محصول دیگر از سری شکلات های تخته ای ام اندام میتوان به شکلات تخته ای ام اند ام با طعم کرانچی و عسل به همراه دراژه های چسبیده به شکلات تخته ای اشاره کرد این تبلت شکلاتی نیزبا بسته بندی به رنگ نارنجی که در برند ام ند ام نشان طعم کرانچی و عسل هست وارد بازار شده است .

شکلات تخته ای بادام ام اند ام

5- بهترین شکلات تخته ای در سال 2021 ازلحاظ فروش در ایران کدام شکلات بوده است؟

از نظرسنجی و فروش یک ساله گذشته در بازار بزرگ تهران و فروش سایتی گروه شوکو مروی اولین عرضه کننده شکلات و قهوه وارداتی درایران شکلات هایی که طی سال 2020 تا 2021 از لحاظ فروش و بازدید بیشترین امتیاز به خود ارائه دادن میتوان به ترتیب :
1. شکلات تخته ای ام اند ام شکلاتی
2. شکلات تخته ای لوتوس با طعم کرانچی
3. شکلات تخته ای ریتراسپرت با طعم اسپرسو
4. شکلات تخته ای دیری میلک با طعم فندق و موس
5. شکلات تخته ای لینت 99% درصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.