قهوه

معرفی قهوه لاوازا

قهوه لاوازا

 

تاریخچه لاوسا:

لاوازا چیست؟

قهوه لاوازا نام یک شرکت تولیدکننده ایتالیایی محصولات قهوه است، این شرکت در سال 1895 توسط لوئیجی لاواتزا در شهر تورین ایتالیا تأسیس شد.
لوئیجی لاوازا مردی مبتکر و دارای اشتیاق فراوان برای کار خود بود. وی منشأ و خصوصیات مختلف گیاه قهوه را کشف کرد و برای برآوردن سلیقه مشتریان، بررسی‌های زیادی انجام داد.
در ابتدا، لوئیجی یک فروشگاه کوچک مواد غذایی راه‌اندازی کرد که در آن قهوه را نیز در کنار دیگر مواد غذایی به فروش می‌رساند؛ اما نقطه عطف زندگی او وقتی رقم خورد که شروع به ترکیب قهوه‌های گوناگون طبق سلیقه مشتریان برای ایجاد طعم دلخواه آنان کرد.

همه چیز از آنجایی شروع شد.که در سال ۱۹۸۵ لوئیجی لاواتزا یک فروشگاه مواد غذایی کوچک را در بخش تجاری قدیمی تورین (شمال ایتالیا) تاسیس کرد.

لوئیجی قهوه را در میان هزاران محصول دیگر فروشگاه خود می فروخت.لاواتزا با یک نو آوری شروع به ترکیب قهوه با نظر مشتری کرد.

لوئیجی لاواتزا زمانی به استعداد خود در زمینه ترکیب قهوه پی برد که با استقبال و رضایت مشتریانش مواجه شد

آن قدر فروش قهوه از دیگر محصولات او در فروشگاه بیشتر بود که او تصمیم گرفت برای تحقیق بیشتر در مورد قهوه.

به برزیل سفر کرد تا بیشتر نسبت به ظرفیت نوشیدنی قهوه آگاه شود.این سفر باعث تغیری بزرگ در زندگی لوئیجی شد

فروشگاه کوچک لاوتسا از سال 1927 به یک فروشگاه مدرن تبدیل شد و پس از جنگ جهانی دوم مصادف با تحریم های اقتصادی در ایتالیا این فروشگاه به یک فروشگاه تخصصی تهیه قهوه تبدیل شد .

چند وقت بعد اولین لوگوی لاواتسا (لاوازا) تهیه شد و بر روی بسته بندی های قهوه لاوازا زده شد در آن زمان این شرکت تولید قهوه خود را حدود هزار تن  در سال رسانده بود که حجم قابل توجهی به نسبت فروشگاه های دیگر بود.

تاریخچه لاوازا - لاواتزا

 

لاواتزا در سال 1972:

در شهر تورین ایتالیا فروشگاه لاوتزا یکی از معروف ترین قهوه فروشی و تخصص در بو دادن قهوه و فروش قهوه های ترکیبی خاص برای مصرف خانگی شهرت پیدا کرده بود لوئیجی لاواتسا در سال 1972 توانست شرکت لاوازا را با سهام داری خودش و همسرش و سه فرزند خود به ثبت برساند .

پس از تاسیس شرکت ،لاوازا توانست با ایجاد شعبه های متعدد در شهر تورین تمام شهررا تسخیر خودش کند.

در همین زمان شرکت لاوازا از بسته بندی های جدیدی رو نمایی می کند که می تواند بو قهوه را تا چند وقت در خود محبوس کند و این بسته بندی برای خانواده هایی که مصرف قهوه بالایی دارند بسیار مناسب هست.

تاریخچه لاوازا

بسته بندی های لاوازا:

بسته بندی های قهوه لاوازا یکی از بهترین مدل های بسته بندی در نوع پاکتی می باشد

در این مدل بسته بندی قهوه ، قهوه لاوازا را در پاکت ها  ریخته و بعد هوا داخل بسته بندی را خالی میکنند که با اصلاح قهوه را در خلا نگه میدارند  تا قهوه مثل روز اول تازه و عطر و بوی خود را از دست ندهد.

می توان لاوازا را از لحاظ بسته بندی های پاکتی قهوه به یک از بهترین بسته بندی ها در قهوه دانست وقتی قهوه در خلا قرار میگیرد عطرو طعم واقعی قهوه هر موقع در بسته بندی باز شود به همان تازگی هست که موقع بسته بندی بوده است

انواع محصولات قهوه لاوازا:

  1. قهوه های فرانسه لاوازا در بسته بندی 250 گرمی:

محصولات لاوازا

  • قهوه اسپرسوایتالینو لاوازا:

قهوه اسپرسو لاواتزا ترکیبی بسیار معطروخوشبو و با غلظت بالا می باشد ،درجه آسیاب قهوه اسپرسوایتالینولاوازا  برای انواع دستگاه های اسپرسوساز ها بسیار ایده آل است،قهوه ای با روست مدیوم و تلخی متعادل و ترکیب اسپرسو لاوازا صد درصد عربیکا می باشد ودر بسته بندی های 250گرمی وکیوم شده عرضه می شود.

لاواتزا اسپرسو

  • قهوه کوالیتی روسا لاوازا:

قهوه لاواتزا مدل  روسا (rossa) در بسته بندی های 250 گرمی مناسب برای کسانی است که می خواهند یک قهوه خاص و متفاوت را امتحان کنند .قهوه لاواتزا روسا را بیشتر به عنوان صبحانه مصرف میکنند طعم این قهوه ترکیبی از بهترین قهوه های عربیکا و غلظت آن ترکیبی از بهترین قهوه های روبوستا می باشد . روست  قهوه کوالیتی روسا لاوازا مدیوم می باشد و تلخی به نسبت زیاد دارد . از ویژگی های قهوه روسا لاواتزا می توان به غلظت بالای قهوه و ترشی طعم آن و عطر بسیار زیاد آن اشاره کرد قهوه روسا لاواتسا مناسب برای تمامی دستگاه های قهوه ساز (چه برقی و چه گازی) می باشد.

قهوه لاوازا کوالیتی روسا rossa

 

  •  قهوه لاوازا کرم گوستو کلاسیک (cream e gusto) :

قهوه لاواتزا مدل کرم گوستو قهوه ای دارک محسوب میشود . این قهوه با درصد بالای کافیین  و غلظت بالای آن و همین طور طعم مزه شکلات یکی از قهوه های خاص برای افرادی که قهوه خیلی غلیظ دوست دارند با طعم و مزه ترشی متوسط و کرم یا همان فوم قهوه خوب یکی از ویژگی های قهوه لاوازا کرم گوستو می باشد.

قهوه لاوازا کرم گوستا ترکیبی از 70درصد قهوه روبوستا و 30درصد عربیکا می باشد .این قهوه باعث شادابی و انرژی بخش نیز می باشد و پیشنهاد می شود قهوه کرم گوستو کلاسیک را صبح ها و بعد از ظهر ها استفاده کنید صبح ها سرحال شوید و بعد از ظهر ها با نوشیدن قهوه خستگی را از خود دور کنید.

شما می توانید این قهوه را با دستگاه های اسپرسو ساز برقی  و گازی ، موکاپات ، موکاکرم، فرنچ پرس و … دم کنید و از نوشیدن قهوه لذت ببرید . درجه رست این قهوه طوری هست که میتوانید با هر دستگاهی از قهوه لاوازا استفاده کنید .

قهوه لاوازا کرما گوستو کلاسیک

  • قهوه لاوازا کوالیتی اورو (quality oro):

قهوه لاواتزا مدل اورو یا معروف به لاوازا طلایی ترکیب این قهوه به صورت 100% درصد عربیکا (arabica) بوده این قهوه از مزارع آمریکای جنوبی یا همان برزیل می باشد که به صورت دست چین از بهترین قهوه ها و شستوشوی خاص  و روست آن با دقت فراوان کار شده است .

روست قهوه اورو لاوازا مدیوم می باشد و طعمی از عسل و عطری از عطر گل دارد .قهوه لاواتزا طلایی یا همان اورو به شما یک اسپرسو فوق العاده با عطر و طعم خاص و لذیذ می دهد .

قهوه لاوازا اورو نیز مثل بقیه طعم های لاوازا مناسب برای تمامی دستگاه های قهوه ساز برقی و گازی می باشد.

قهوه کوالیتی اورو لاوازا

  • قهوه لاوازاکرما گوستو فورته (LAVAZZA CREMA E GUSTO FORTE):

پودر قهوه لاواتزا کرما گوستو فورته یکی از محصولات جدید شرکت لاوازا در سال 2021 می باشد که بر گرفته از قهوه لاوازا کرم گوستا کلاسیک می باشد قهوه لاواتزا فورته سنگین ترین قهوه در لاین کرم گوستو لاوازا می باشد لاوازا در جدیدترین  تولیدات شرکت خود قهوه لاوازا کرم گوستو را در چندین طعم مختلف معرفی کرده است .

کرم گوستو فورته را میتوان به عنوان سنگین ترین و غلیظ ترین مدل قهوه در بین قهوه های لاوازا دانست این قهوه با غلظت بالا و عطر بسیار قوی که برگرفته از نتهای چوب و تنباکو  و رنگ تیره قهوه می باشد .

قهوه فورته برگرفته از دانه های عربیکا و روبوستا می باشد 60درصد عربیکا و 40درصدروبوستا ترکیب شده هست و روست لاوازا فورته دارک رست می باشد (darkroast)

درجه آسیاب این قهوه هم مانند قهوه های دیگر لاوازا مناسب برای دستگاه های برقی و گازی می باشد .

قهوه لاوازا کرم گوستو فورته

 

  • قهوه لاوازا کرما گوستو ریکو:

    (Lavazza Crema e Gusto Ricco)

پودر قهوه لاواتزا کرما گوستو ریکو یکی از محصولات شرکت لاوازا می باشد که طعمی شکلاتی یا کاکائویی دارد و کمی به کاراملی دارد که حس خوشایندی برای کسایی که دنبال قهوه به نسبت شیرین هستند ایجاد میکند .قهوه لاوازا ریکو از ترکیب قهوه های عربیکا و روبوستا تشکیل شده است و روست کرم گوستو ریکو دارک رست می باشد.

درجه آسیاب این قهوه هم برای دستگاه های برقی و گازی اسپرسو ساز و فرنچ پرس ها مناسب است .

قهوه لاوازا کرم گوستو ریکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.