شکلات

شکلات کدبری انگلستان

برند کدبری
 1. تاریخچه شکلات کدبری(chocolate Cadbury)

 • چه کسی شرکت شکلات سازی کدبری راه اندازی کرد؟

شرکت شکلات سازی کدبری درسال  1824 شد، جان کدبری (John Cadbury) در شهر بیرمنگام درکشورانگلستان یک مغازه شکلات فروشی که در آن جا هر مدل نوشیدنی نیز که بدون الکل باشد نیزدرست میکرد راه اندازی کرد .

شکلات کدبری

 • چطوریک فروشگاه تبدیل به یک شرکت شکلات سازی شد؟

جان کدبری در سال 1831  شروع به تولید شکلات و پودر های کاکائو برای قشرثروتمند انگلستان کرد و به دلیل هزینه های بالا برای درست کردن شکلات جان کدبری مجبور به جا به جایی شد .

در سال 1847 جان کدبری با مشارکت بنیامین کدبری برادر خود شریک شد و این شرکت به اسم برادران کدبری معروف شد.

در همان سال شکلات کدبری به نمایشگاه تجاری رفت و توانست جز بهترین شکلات ها در آن سال ها قرار بگیرد و برادران کدبری دفتری در لندن راه اندازی کردند .

در سال 1854  شکلات سازی کدبری به عنوان تولید کننده شکلات و کاکائو برای ملکه ویکتوریا انتخاب شدند.

 • اولین محصول شکلاتی در کدبری کدام محصول بود؟

در سال 1897برای اولین بار شکلات شیرکدبری را تولید کرد که به عنوان یک شکلات ساده نیز در حال حاضرشناخته میشود و شکلات شیری لبنی کدبری نیز در سال 1905 در بازارها عرضه شد .

شرکت شکلات سازی کدبری جز قدیمی ترین شکلات سازی های جهان (حدود197) و حتی می توان گفت جزاولین شکلات ها می توان نامید .

 1. ادغام شرکت شکلات کدبری

شرکت اسکوپس یک شرکت تولید کننده آب های معدنی گازدار و نوشیدنی های بدون الکل بود.شرکت کدبری یکی از هدف هایی که همیشه به دنبال آن بدون این که نوشیدنی وشکلات هایی را تولید کند که بدون الکل باشد .

درسال 1969 شرکت اسکوپس با پیشنهادی به شرکت کدبری برای درست کردن نوشیدنی های غیر الکلی  با همکاری هم استارت ادغام شدن این دو شرکت خورده شد .

در خال حاضر شرکت شکلات سازی کدبری اسکوپس بزرگترین شرکت تولید شیرینی و شکلات در جهان است این دو شرکت قصد داشتند شرکت های سانکیت، کانادا درای، و…. را خریداری کنند .

شکلات های کدبری تحت لیسانس برند هرشی تولید میشود در کارخانه کدبری و نوشیدنی های بدون الکل تحت شرکت اسکوپس تولید و عرضه میشد.

 1. سبد محصولات شرکت کدبری

 • پودر کاکائو کدبری

پرفروش ترین محصولات کدبری انگلستان کدامند؟

یکی ازپرفروش ترین محصولات و بهترین پودر کاکائو های دنیا می توان به پودر کاکائوکدبری اشاره کرد این پودر کاکائو برگرفته شده از بهترین و مرغوب ترین دانه های کاکائو و کره شکلات که این پودر کاکائو یکی از مرغوب ترین پودر کاکائو ها حساب می شود.

پودر کاکائو کدبری با فرمولی که داخل پودر کاکائو خود پیاده کرده است قابلیت حل شدن در شیر گرم و شیر سرد را به این پودر کاکائو داده است .

 • پودر شکلات کدبری ( Cadbury drinking chocolate)

یکی از شرکت هایی که برای اولین بار توانست پودر شکلات را ازدانه های کاکائو تهیه کند شرکت شکلات سازی کدبری می باشد

پودر شکلات کدبری یکی از محصولاتی هست که می توان از آن برای تهیه هات چاکلت ودسرها و شیرینی وشیک ها استفاده کرد این محصول عطرشکلات فراوانی دارد و می توانید این محصول را با آب (سرد یا گرم )و شیر( سرد یا گرم ) قابلیت حل شدن دارد

بیشتر این محصول مناسب کافی شاپ ها و ررستوران ها وبستنی فروش ها  به خاطربسته بندی ها و به صرفه بودن برای  این مشاغل مورد استفاده میشود.

 

 • شکلات تخته ای دیری میلک(dairy milk chocolate)

در سال 1900 شرکت دیری میلک یک سری شکلات های تخته ای آجیل دار وارد بازار کرد که در حال حاضرجز یکی از محبوب ترین شکلات تخته ای های این شرکت به حساب می آید . این شکلات های تخته ای که بیش از 30طعم از قبیل : فندق، بادام ،موس شکلات، میوه ای،تلخ، کاراملی ، و……عرضه شده و بیش از 40درصد مواد اولیه آن از شیر لبنی تهیه شده است یکی از مرغوب ترین شکلات در انگلستان نامیده شده است به دلیل این که بیشتر مواد اولیه آن از شیر تهیه شده است این شکلات تخته ای را به اسم دیری میلک نام گذاری کردند.

شکلات دیری میلک (dairy milk) تحت لیسانس کشور هایی نظیر انگلستان ، کانادا،ایرلند ، هلند، و….این محصول تولید می شود  شکلات دیری میلک در حال حاضر در بیش از 50 کشور دنیا عرضه می شود و یکی از بهترین برند های شکلات انگلستان نیز محسوب می شود .

شکلات کدبری

 • شکلات صبحانه کدبری

شرکت شکلات سازی کدبری در چند سال اخیر یک محصول جدید به محصولات پرفروش خود اضافه کرد این محصول شکلات صبحانه کدبری با سه طعم شروع به تولید کرده است که در زیر به آن اشاره شده است

 1. شکلات صبحانه شیری کدبری (Cadbury milk chocolate spread)

این شکلات صبحانه که جدید ترین محصول شکلات سازی کدبری می باشد مواد اولیه آن از همان شکلات های تخته ای دیری میلک درست شده  که یکی از با کیفیت ترین وخوشمزه ترین شکلات صبحانه های دنیا به حساب می آید .

 1. شکلات صبحانه کدبری با طعم کارامل (Cadbury caramel spread)

یکی از مجبوب ترین و پر فروش ترین شکلات تخته ای های کدبری شکلات دیری میلک با طعم کارامل است که این شرکت به خاطر پر طرفدار بودن شکلات کاراملی  ، شکلات صبحانه جدید خود را با طعم کارمل برای کسایی که شکلات با طعم کارامل دوست دارند را تولید کرد .

 1. شکلات صبحانه کدبری با طعم کرانچی ( Cadbury crunchie spread)

غول شکلات سازی انگلستان کدبری اخرین طعم شکلات صبحانه خود را با اضافه کردن کرانچی ( بیسکویت های خرد شده )  خاتمه داد این شکلات صبحانه کدبری با اضافه شدن کرانچی طعم خوبی را موقع مصرف به مصرف کننده این محصول می دهد و خرده های کرانچی را می توان زیر دهان احساس کرد که با ترکیبی از شکلات  خوشمزگی آن چند برابر می شود.

 • شکلات های کادویی برند کدبری

یکی دیگر محصولات شرکت کدبری می توان به شکلات های کادویی آن اشاره کرد شکلات هایی با طعم های جذاب مناسب برای پذیرایی و مهمانی ها و…. می باشد. این شرکت برای مناسبت های مختلف مانند ولنتاین، کریسمس، هالوین، روزمادر، و….. هر ساله طرح های جذابی را به بسته بندب های منحصر به فرد خود اضافه میکند .

معروف ترین و پرفروش ترین شکلات کادوئی های کدبری

 1. شکلات هیروز کدبری (Cadbury heroes) :که با مشارکت شرکت تابلرون نیز می توان در این محصول اشاره کرد .
 2. شکلات رز کدبری ( Cadbury roses) :

که این محصول را می توان بهترین گزینه برای کادو دادن انتخاب کرد با شعار تبلیغاتی ( بسیارمتشکرم) و تصویر زیبای گلی که روی آن طراحی شده است حس خوبی را به کسی که این شکلات را هدیه میگیرید می دهد این شکلات کادویی در خود 9 طعم متفاوت را جای داده است و درسال 1938 یکی از محبوب ترین شکلات جعبه ای به حساب می امد.

شکلات کدبری

 1. مشارکت شرکت اورئو با شرکت کدبری

در سال 2012 شرکت Mondelez International تصمیم گرفت با توجه به موفقیت شکلات کدبری در انگلستان و بیسکویت اورئوخط تولید به نام کدبری دیری میلک اورئو (Cadbury dairy milk oreo sandwich) راه اندازی کند .

این تبلت های جدید لایه ای از شکلات کدبری دیری میلک (Cadbury dairy milk ) را دربین بیسکویت های مینی اورئو (oreo) قرار می دهد.

مدیربازاریابی شرکت موندلز می گوید : ترکیب این دو برند بسیار محبوب برای ایجاد شکلات دیری میلک همراه با اورئو کاملا طبیعی  به نظر می رسید و فرصت خوبی را برای هر دو برند فراهم میکند تا به فرو ش و کمک به شهرت هردوبرند می کند و هر دو برند اجازه دارند مجزا اسم برند خود را بر روی بسته بندی بزنند.

از محصولات مشترک برند کدبری و اورئو می توان به :

 • شکلات دیری میلک اورئو

این شکلات تخته ای خوشمزه که روی این شکلات بیسکویت های مینی شکل اورئو چسبیده است طرفدارن زیادی را از هر دو برند کدبری و اورئو به خود جلب کرده است .

 • بیسکویت اورئو با روکش کدبری

همه ما با بیسکویت های اورئو آشناییت داریم این بیسکویت خوشمزه قرصی شکل که کرم شیری شکل آن از شیر لبنی کدبری فراهم شده است طعم بسیار خوشمزه ای به این بیسکئیت داده است در اخرین همکاری ها با شرکت کدبری بیسکویت های خود را با روکشی از شکلات کدبری پوشانده است که طعم خوشمزه ای را به این بیسکویت ها داده است .

 • کیک شکلاتی اورئو با روکش شکلات کدبری

از محصولات دیگری که می توان نام برد از همکاری این دوشرکت کیک شکلاتی اورئو که جدید ترین محصول شرکت اورئو می باشد که باز با کمک شرکت کدبری و با استفاده از روکش شکلاتی کدبری درست شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.